تکمیل و ادامه؛ کلمه‌ی سال من

 

با داشتن کلمه‌ی  سال در اواخر سال 1400 اشنا شدم. برای سال 1401  کلمه‌ی سال خودم را خدا انتخاب کردم. علت هم این بود که سالِ 1400، سالِ سختی برایم بود. با انتخاب کلمه‌ی خدا می‌خواستم یادم بماند که اگر خدا نبود من آن سال سخت را نمی‌توانستم بی عواقب پشت سر بگذارم. برای کلمه‌ی خدای خودم یک دفتر انتخاب کردم و الله‌های سوره‌هایی که می خواندم را نوشتم.  بعدش مناجات شعبانیه را با معنی رونویسی کردم. چند صفحه‌ای هم از ترجمه‌ی دعای ابوحمزه ثمالی را نوشتم. سپس دعای اول صحیفه‌ی سجادیه  را رو نویسی کردم. هر روز هم صفحات صبحگاهی خودم را با شکر گذاری شروع کردم و از خدا بابت نعمتهایش تشکر کردم. سپس درخواستهای خودم را با توجه به بی ظرفیتی خودم و وسع بی کران خدا مطرح کردم.

 

ایده‌ی انتخاب کلمه‌ی سال را آقای کلانتری از کتاب «کلمه‌ای که زندگی شما را تغییر می‌دهد» گرفته است. این کتاب را جان گوردون، دن بریتون و جیمی پیج در ده فصل (داستان یک کلمه، قدرت یک کلمه، فرایند یک کلمه، قلبتان را آماده کنید: به درونتان نگاه کنید، کلمه‌ی خود را کشف کنید: جستجو کنید، کلمه‌تان را زندگی کنید: مراقب باشید، فرهنگ “یک کلمه” را اشاعه دهید، “یک کلمه” در عمل، میراث یک کلمه و یک کلمه‌ی من) به همراه برنامه عملی نوشتند. آقای کلانتری یکی از عادات خوبی که دارد این است که سعی می‌کند از خوانده‌هایش بیاموزد و بیاموزاند.

 

امسال تصمیم می‌گیرم کلمه‌ی سالم حول و حوش رسیدگی به سایتم باشد.  نوشته‌ی دوست عزیزم زهرا بیت سیاح مطلبی با عنوان «مرور سالی که گذشت و کلمه‌ای برای سال تازه؛ تجدید حیات» را می‌خوانم و برایش نظر می‌دهم: « سلام گلم . سایتم و مدیریت کردن درست اون کلمه سال من است چون در قِبَلِ این گمونم مطالعه باید بکنم، بنویسم و پروژه‌های ناتمامو کامل کنم.»

 زهرا بیت سیاح بازخورد جالبی به جوابم می‌دهد و ایده‌ی‌ کلمه سال امسالم را در ذهنم شکل می‌دهد. او برایم می‌نویسد: «پس می‌شه گفت درواقع قصد داری کارای ناتموم رو به سرانجام برسونی، فکر می‌کنم بشه تو «تکمیل و ادامه» خلاصه‌اش کرد. ممنون که مثل همیشه همراهی، امیدوارم سال خوبی رو در پیش داشته باشی : ))»

از کلمه‌ی ابتدایی سایتم به کلمه‌ی تکمیل و ادامه می‌رسم. تکمیل و ادامه یعنی سال بعد پر شورتر از امسال بخوانم، بنویسم و منتشر کنم.  کلمه‌ی سال شما چیست؟

 

برای کلمه‌ی سال پیشنهاد  می‌کنم دو مطلب زیر را بخوانید:

 

پیشنهادی برای آغاز سال نو | کلمه‌ی سال من

مرور سالی که گذشت و کلمه‌ای برای سال تازه؛ تجدید حیات

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *