تبریک روز پدر به پدر مرحومم

تبریک روز پدر به پدر مرحومم


سلام پدر.

نیکول لپرا تو کتاب نجات از هزار تو از والدین گرفتار و نابالغ تروما زده  نام می‌بره که باعث می‌شن بچه‌هاشون هم ترومایی بشه و هی این چرخه تکرار بشه. برای نجات از این هزار تو، هم کلی راه حل می‌ده. ولی معلوم نیست که آدم کی بتونه به این راه‌حلها عمل کنه و از این بحران‌ها نجات پیدا کنه.

اما پدر من چقدر خوشبخت شدم وقتی با نمازوالدین آشنا شدم و حتی وقتی تو دنیا بودی و برات و برا مادرم بخونم و تو رو، مادرمو و خودمو و آبا و اجدادمون مثل مادربزرگ مهربون رو ببخشم. البته که این بخشش یکباره اتفاق نیفتاد هر بار  که ده بار گفتم: «پروردگارا مرا و پدر و مادرم و همه اهل ایمان را روزی که حساب برپا می‌شود بیامرز.» یه کم حالم خوب شد. هربار که ده بار گفتم: « پروردگارا مرا و پدر و مادرم و هرکه وارد خانه‌ام شد و مردان مؤمن و زنان مؤمن را بیامرز.» باز هم حالم بهتر شد. گرچه اون موقع‌ها سر به سرم می‌ذاشتی و می‌گفتی « اِ اِ  دختره همش می‌‌خواد من شهید بشم و نباشم.» ولی من که می‌دونم ته دلت خوشحال بودی. یا حالا که ده‌ها بار بعد از سلام دو رکعتی می‌گم: «پروردگارا! آنان را به پاس آن‌که مرا در کودکی تربیت کردند مورد مهر و رحمت قرار ده‌!.» دلم قرصه که پیدات میشه و می‌خوای مثل همون موقع‌ها کمکم کنی و پشتیبانم باشی.

پدر تو با همه‌ی زود جوش آوردنت پدر خوبی بودی. مثال پدری که راجرز می‌گه باید باشن: «حامی‌هایی که بی قید و شرط محبت به بچه‌هاشون اهدا می‌کنند.» اون بار که تصمیمی گرفته بودم که دوست نداشتی ولی با عصبانیت و غیظ گفتی باشه هر غلطی بکنی پشتتم. می‌دونی چقدر دلم قرص شد. همین شد که دُزِ غلط کردنمو کم کردم و سعی ‌کردم کمتر خطا کنم.

میلاد امام مهربان  امام علی ع بر تو مبارک.

میلاد امام مهربان  امام علی ع بر مادرم مبارک.

میلاد امام مهربان  امام علی ع بر تک برادرم هم مبارک که درسته نمی‌گه هر غلطی کردی پشتتم ولی سعی می‌کنه جای خالی‌ات رو برامون پر کنه و با همه‌ی مشغله‌هاش پشتیبان خوبی برامون هست.

میلاد امام مهربان  امام علی ع بر همسر مهربان و مدبر برادرم هم مبارک که اگر برخورد درست او نبود خانواده‌ی ما یک حامی خوب نداشت.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *