دعوت به خواندن کتاب زندگینامه‌ی خود را بنویسید و زندگینامه نویسی


شهربانو ۳۱۰ عزیز

 در تمرین نامه به یک نویسنده‌ی ۲۵امین کارگاه تمرین نوشتن، تصمیم داشتم برایتان بنویسم و دعوتتان کنم برای با هم‌نویسی و ادامه‌نویسی.اما شلوغ بودن برنامه‌های خودم منصرفم کرد.

شهربانو ۳۱۰ عزیز

 حالا که دارم کتاب “زندگینامه‌ی خودتان را بنویسید” را می‌خوانم، به یاد شما افتادم. دوست دارم شما هم این کتاب را بخوانید. زندگی‌نامه‌ی  خود را بنویسید.

 این کتاب را استیو روسمر در ۱۴ فصل نگاشته است، تا در فصل یکم به ما بگوید: “شهرت و پول را فراموش کنیم، خیال نکنیم که سرگذشت ما جالب نیست، باور داشته باشیم فرد ارزشمندی هستیم، به آماتور بودن خود افتخار کنیم، و از جنبش نوشتن زندگی‌نامه‌های شخصی با عنوان “زندگینامه شخصی نو” آگاه باشیم.

سپس در ۱۳ فصل بعد گام به گام جواب پرسش‌هایمان را بیابیم، از چهار دلیل خوب برای نگارش زندگینامه خود آگاه شویم، اصول سازماندهی را از همان ابتدا به کار گیریم، زمان پژوهش را محدود کنیم، خودمان و مخاطبان خودمان را بشناسیم، بدانیم نویسندگی کار سختی است، تخیلمان را آزاد بگذاریم، با راهبردهای آغاز خوب آشنا شویم، داستان گویی داشته باشیم،  و با نشان دادن، ذکر جزئیات و داشتن سرعت متنوع کاری کنیم کارستان. به شگرد گفتن از ناگفتنی‌ها پی ببریم،  بعد از نوشتن زندگی‌نامه آن را بازنویسی کنیم و در نهایت زندگی‌نامه‌ی خود را به مخاطبانمان ارائه دهیم.

 شهر بانوی ۳۱۰ عزیز

امیدوارم شما اگر این کتاب را نخواندید، بخوانید. زندگی‌نامه‌ی خود را بنویسید و اینجانب را هم در ردیف مخاطبان خاص خود برای خواندن زندگینامه‌تان قرار دهید.

 به امید آن روز

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *