توی لایو شنبه 7 اسفند 1400 آقای شاهین کلانتری از لزوم کنترل ورودیهای ذهن برای خلاقیت و توان بیشتر و بهتر نوشتن صحبت می کنند. در آخر لایو هم به یک چالش 24 ساعته جهت کنترل ورودیهای ذهن که از آن به عنوان روزه‌ی ذهن نام بردند، دعوت کردند. قرار شد 24 ساعت از گوشی فقط برای تماس تلفنی و رد و بدل کردن پیام  استفاده کنیم، در شبکه‌های مجازی نچرخیم، کتاب نخوانیم،تلویزیون نبینیم و موسیقی گوش ندهیم.البته که لایو گسترده تر از این بود و خودتان بهتر بود می‌بودید و می‌شنیدید.

من هم دقیقا همین که لایو تمام شد. گوشی ام را توی کیفم انداختم. برخلاف همیشه که از هر فرصتی که می توانست هدر برود توی محل کارم استفاده می کردم و کتاب الکترونیک می خواندم، دیگر کتاب نخواندم. طرف صبح که سرکار بودم حواسم به دور و برم بیشتر شده بود. به طوری که توجهم به فردی که داشت درنای کاغذی درست می کرد جلب شد.

عصر بعد از پیاده روی و ناهار خوردن تمرینهای نوشتنم را انجام دادم. سپس به استراحت پرداختم. بعد به مادر خبر دادم که شب اگر خواست جایی برود وقت دارم و برنامه ای ندارم. مادرم هم خوشحال شد. خلاصه شب هم با دور همی خانوادگی سپری شد. البته در مهمانی هم سعی کردم درنای کاغذی درست کنم و نیز کلمه نویسی کنم.

از آنجا که اینجانب در ابتدای راه  تمرین نوشتن بوده و در این مسیر خیلی هم جدی هستم و معمولا حداقل 5 بار نوشتن را روزانه در قالب نوشتن صفحات صبحگاهی، نامه نگاری، گاه شمار، هزار کلمه، فهرست نویسی و…. دارم، شاید این چالش روی نوشتنم خیلی تاثیر نداشت. ولی در اینکه به خانواده ام بپردازم و یک روز توی دنیای مجازی نباشم مفید بود. البته دلم برای دوستانی که شاید توی مجازی هستند ولی اصلا مجازی نیستند تنگ شده بود.

امروز برای خودم جایزه دادم و نسخه الکترونیک کتاب نشخوار ذهن اتاس کراس با ترجمه شاهین غفاری را که در لایو امروز معرفی شد، را خریدم و بخش مقدمه آن را خواندم.

#شاهین_کلانتری

#روزه_ذهن

#تمرین_نوشتن

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *