در محل کارم می‌گویند چون تحصیلت در راستای کارت نیست ماموریت آموزشی نمی‌دهیم. فعلاً هم دارم از مرخصی استحقاقی‌ام استفاده می‌کنم. فکر می‌کردم می‌توانم یک سال دیگر به علت شرایط جسمی‌ام درخواست بازنشستگی تعجیلی بکنم و راحت بروم درسم را بخوانم. اما برای آزاد شدن مدرکم باید برابر یا یک و نیم برابر  مدت تحصیل خدمت کنم. پس بازنشستگی پر.

 این فکرها فشار می‌آورد و حالم را بد می‌کند که نمی‌دانم چکار باید بکنم. با این حالِ پریشان شب را به صبح می‌رسانم.

 صبح به سرم می‌زند بین تعهد برا ادامه‌ی کار و انصراف از تحصیل استخاره کنم. یادم نیست پشت لپ‌تاپ برای استخاره می‌نشینم یا با گوشی مشغول می‌شوم.

یادم هست اول برای انصراف از تحصیل نیت می‌کنم، سه بار سوره توحید را می‌خوانم، سه صلوات می‌فرستم، دعای استخاره را می‌خوانم و بعد نیت می‌کنم و دکمه را فشار می‌دهم. صفحه‌ی جواب استخاره باز می‌شود.  انجام نده و آیه ۱۹ سوره فاطر که و هرگز (کافر تاریک جان) کور و (مؤمن روشن روان) بینا یکسان نیستند، چشمم را به طرز خاصی روشن می‌کند.

 در ادامه، برای ادامه‌ی کار تعهد بدهم یا نه؟ نیت می‌کنم و استخاره‌اش آیه اول سوره سجده می‌آید. بسم الله الرحمن الرحیم، الف لام میم. حتماً انجام بده.

با دیدن این آیه‌ی رمزآلود حالم خوب می‌شود. خیلی دوست دارم درس بخوانم. هیچکس هم نمی‌تواند جلویش را بگیرد. در ذهنم  صدای آهنگین خودم می‌پیچد “استخاره کردم خوب اومد” با خنده به خودم می‌گویم بفرما آهنگ هم دارد.

 اما در جستجو به آهنگی که استخاره کرده باشد و خوب آمده باشد و حالش خوب شده باشد و از ذوق زیر آواز زده باشد نمی‌رسم‌. اما معین آهنگی خوانده  و گفته”بین نماز ظهر و عصرم

استخاره کردم

خوب اومده مبارکه”

و یک مداحی هم پیدا کردم که مداح می‌خواند:

“استخاره کردم امشب تا بنوشم می دوباره/ آیه های یوسف آمد در جواب استخاره/ یا اباصالح مدد…”

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *