زینب بیشه‌ای

زینب بیشه‌ای

قصد ندارم سایت زینب بیشه‌ای را معرفی کنم که از اردیبهشت دارد خاک می‌خورد. در این پست می‌خواهم از آشنایی خودم و زینب بنویسم.

در تلگرام یک روز متوجه پیام رسیده‌ای از یک مخاطب نا‌آشنا شدم. خانم بیشه‌ای در این پیام من را به کانال و گروه خودش دعوت کرده بود. آن موقع اسم گروه و کانالش من + تو= مای خلاق بود. از این ترکیب خوشم آمد و ماندگار شدم. از یادداشت‌نویسی و پنج‌دقیقه‌نویسی تا حتی داستان‌نویسی گروهی فعالیت‌های مختلفی در گروه صورت می‌گرفت. کم‌کم پای کتاب‌خوانی هم به میان آمد. اولین کتابی که بعد از حضور من قرار شد بخوانیم کتاب چیرگی بود. قرار شده بود کتاب را بخوانیم و نکته‌هایی را که از کتاب در می‌آوریم در گروه منتشر کنیم. برای من خیلی خوب شد. می‌خواندم و نکته‌ها را در می‌آوردم و در کانال و گروه و وبلاگم منتشر می‌کردم. استرس این که وای چی تو وبلاگم منتشر کنم هم از بین رفته بود. بعدها تولید پادکست مطرح شد. طرح تولید پادکست با طرح کتابخوانی ادغام شد و طرح اکوبوک را آفرید.

درطرح اول اکوبوک، “کتاب آدمی همان است که می‌خواند” را با توجه به وقت خودمان هر بار 25 دقیقه خواندیم و در چند دقیقه و به طور ایده‌آل 3 دقیقه در موردش صحبت کردیم و ویس هم گرفتیم و ویس را در گروه منتشر کردیم. کتاب آدمی همان است که می‌خواند نه تنها با نکاتی آشنا کرد که زمان مطالعه‌ی آثار داستانی و غیرداستانی توجه کنم بلکه با کتاب‌های گوناگونی هم آشنا شدم که بعضی را در لیست ترجمه‌ی خودم قرار دادم.

حالا زینب بیشه‌ای و دوستان خلاقی چون مهدیس گوشه و یکتا قطعی و بقیه‌ی دوستان اسم گروه و کانال را عوض کرده‌اند و اسمش را آکادمی خلاقیت گذاشته‌اند. در گروه آکادمی خلاقیت با توجه به امکانات جدید تلگرام و امکان موضوع‌بندی و ایجاد زیرگروه، سه زیرگروه به نام‌های اکوبوک، رواقیون و مسیر نجات ایجاد شده است. در خبرنامه‌ای که پشتیبان آکادمی خلاقیت فرستاده این سه طرح به طور مختصر توضیح داده شده است:

1️⃣اکوبوک🎙 طرح اول و اصلی گروه است.

در این طرح، پس از خواندن کتاب «منحنی خلاقیت» دیدگاه خودمان را از طریق ضبط یک فایل صوتی با دیگر اعضای گروه به اشتراک می‌گذاریم.🙌*یک پیشنهاد: با انتخاب یک یا دو روز در هفته برای اشتراک‌گذاری فایل، کار نظم بیشتری می‌گیرد.

طرح اکوبوک آکادمی خلاقیت

2️⃣پادکست رواقیون🤩، طرح دوم را می‌سازد

در طرح دوم، پادکست‌های پیشنهادی مانند رواقیون را گوش می‌دهیم. پس از شنیدن پادکست، این بار یادداشتی📄 از برداشت‌های خودمان می‌نویسیم.

3️⃣طرح سوم را در قسمت بهترین مسیر 🛤می‌بینید.

در بهترین مسیر، کتاب «نجات از هزارتو» 📖را می‌خوانیم. تنها کاری که باید برای این طرح انجام دهیم، نوشتن یک یادداشت پنج دقیقه‌ای کوتاه، پس از خواندن کتاب است.

باز هم تاکید می‌کنیم که شرکت در هر طرح یک انتخاب شخصی است.

به گروه آکادمی خلاقیت بپیوندید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *